avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 352 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am citit in literatura juridica faptul ca indreptarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am citit in literatura juridica faptul ca indreptarea unei erori ...

Am citit in literatura juridica faptul ca indreptarea unei erori intr-un act oficial este imprescriptibila, dar nu am gasit in ce act se prevede.
Am gasit acest lucru pentru hotararile judecatoresti, dar nu am gasit pentru titlutile de proprietate.
Poate cineva sa ma ajute, indicandu-mi legea sau actul normativ?

Alte discuții în legătură

Act normativ pentru solutionare cerere indreptare erori materiale din titlul de proprietate bgadelina bgadelina Buna seara! Am citit pe forum raspunsul dat de dvs unui domn, raspuns in care mentionati ca primaria trebuia sa ii dea raspuns in termen de 30 de zile la ... (vezi toată discuția)
Prescriptie crr indreptare eroare materiala act administrativ dumitru2000 dumitru2000 crr de indrepatare eroare materiala este imprescriptibila, corect ? (vezi toată discuția)
Rectificare carte funciara-cum pot rezolva problema? emilpetre67 emilpetre67 Iata problema mea: Dupa moartea mamei in 2006 (tatal mort in 1992) am deschis actiune de partaj cu cei 2 frati, ramanand la final (in afara de altele) cu ... (vezi toată discuția)