avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie somatie ANAF Am contestat somatia trimisa ...
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie somatie ANAF Am contestat somatia trimisa de ANAF. ...

Contestatie somatie ANAF

Am contestat somatia trimisa de ANAF.
Procesul este pe rol.
ANAF mi a trimis o noua somatie.
Are dreptul ANAF sa trimita din nou somatie daca contestatia la prima somatie nu a primit o hotarire definitiva?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Anaf are dreptul sa ceara o hotarare judecatoreasca in copie legalizata sau este un abuz? laraband laraband Buna ziua, In 2011, societatea noastra a fost sanctionata cu amenda contraventionala de CNADNR (Compania Nationala de Autostrazi si Drumuri Nationale) pentru ... (vezi toată discuția)
Poprire de la primarie- cheltuieli de executare desi am castigat contestatia evikely evikely acum 3 ani mi s-a intocmit un proces verbal pentru a plati amende de 120 ron, inregistrat cu nr 1 din 15.06.2010 etc. Atunci am formulat o plangere care mi-a ... (vezi toată discuția)
Termenul de la care se poate cere executaea silita ? Krissia . Krissia . :(( Buna ziua. Am si eu cateva nelamuriri va rog. 1.Daca o hotarare a devenit definitiva si irevocabila de la data de 18.04.2005 tot aceasta este si data de la ... (vezi toată discuția)