Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unde pot schimba o diploma de calificare?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unde pot schimba o diploma de calificare?

Buna seara! Unde pot schimba o diploma de calificare?(calificarea a fost la locul de munca , in domeniul confecții încălțăminte ) Cu multi ani in urma așa am primit-o si acum după legea ce plastifiere o face nula as dori sa o schimb. Multumesc
george-neagu, moderator
daca institutia care a emis-o nu mai exista, nu puteti sa obtineti nici un duplicat. ar mai fi de adaugat:
- legea de care vorbiti (105/2022) se refera la actele de stare civila
- daca prin plastifiere, diploma dvs a suferit modificari esentiale (de ex., timbrul sec sau culoarea), atunci ea ar fi fost nula inca de la plastifiere
adriandimitriu, utilizator