avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unde pot schimba o diploma de calificare?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unde pot schimba o diploma de calificare?

Buna seara! Unde pot schimba o diploma de calificare?(calificarea a fost la locul de munca , in domeniul confecții încălțăminte ) Cu multi ani in urma așa am primit-o si acum după legea ce plastifiere o face nula as dori sa o schimb. Multumesc
Ultima modificare: Marți, 16 August 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:05, 14 August 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
daca institutia care a emis-o nu mai exista, nu puteti sa obtineti nici un duplicat. ar mai fi de adaugat:
- legea de care vorbiti (105/2022) se refera la actele de stare civila
- daca prin plastifiere, diploma dvs a suferit modificari esentiale (de ex., timbrul sec sau culoarea), atunci ea ar fi fost nula inca de la plastifiere
Ultima modificare: Duminică, 14 August 2022
adriandimitriu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat de nastere plastifiat costy007 costy007 Am vrut astazi sa fac pasaport copilului minor si cand am aratat certificatul de nastere plastifiat, am fost refuzat pe baza legii nr.119/1996 art.1 art.2 ... (vezi toată discuția)
Dilema cu privire la legalitatea reeemiterii diplomelor de bac si licenta Chriss13 Chriss13 Buna ziua! Ma aflu intr-o dilema cu privire la legalitatea emiterii unor noi diplome personale de bacalaureat, respectiv licenta. In urma cu ceva timp, ... (vezi toată discuția)
Plastifiere acte Dinu V Dinu V Buna ziua Ce lege interzice plastifierea actelor? (vezi toată discuția)