Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... De aproximativ 2 ani sunt deranjat de vecinii mei care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

De aproximativ 2 ani sunt deranjat de vecinii mei care tipa, ...

De aproximativ 2 ani sunt deranjat de vecinii mei care tipa, asculta muzica cu volum ridicat, au copii care plang continuu iar ei tipa sa taca, noapte tarziu fac scandal , trantesc usi si alte obiecte , mai au si o persoana cu retard care geme langa fereastra mea si scuipa pe toata lumea, sta dezbracat complet la poarta curtii si multe altele
Locuiesc la tara. undeva langa judetul Olt , am fost la politie unde le-am lasat o plangere scrisa si multe altele doar verbale si am primit acelasi raspuns mereu, ca ei pot face ce vor in curtea lor si ca nu pot intervenii decat la muzica iar in alte situatii nu . Asta ar insemna ca la ora 3 dimineata sa ies in curte si sa tip la sotia mea cat ma tin plamanii . ( asta fac vecinii mei ) . Nu exista moment ziua sau noaptea in care sa te poti odihnii corect .
Am pierdut doua locuri de munca din cauza oboselii si al stresului, sotia mea este pe punctul de pierde si ea locul de munca actul din acelasi motiv .
Ce masuri legale se pot dispune pentru a pute avea liniste ?
Continuati cu.plangeri la politie ,la posturile satesti sunt incompetenți trimiteti la IPJ,memoriu scris la Minister in care precizați ca nu sunt luate masuri etc..