Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare auto inmatriculat pe pfa cu norma de venit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare auto inmatriculat pe pfa cu norma de venit

Buna ziua. Am un PFA cu norma pe venit. Am cumparat in urma cu un an un auto nou, in leasing. Dupa 1 an am achitat leasingul si am inmatriculat auto pe PFA. Doresc sa vand acest auto. Pot sa il vand catre detinatorul PFA-ului? La ce suma si cum se procedeaza? Daca il vand catre altcineva, suma achitata se considera venit? (valoarea este de aprox 38.000 euro si ma tem sa nu depasesc suma si sa fiu obligat sa trec in sistem real).
blueeyesromanesti, utilizator