avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Mama mea a avut pensie anticipata cu un ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Mama mea a avut pensie anticipata cu un punctaj de ...

Buna ziua,
Mama mea a avut pensie anticipata cu un punctaj de 0.86 iar cand a iesit la limita de pensie punctajul a scazut.
Poate sa ma lamureasca cineva care sunt pasii pentru a afla unde s-a gresit sau ce trebuie facut ?
multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:48, 21 August 2022
Mergeti la casa teritoriala de pensii unde veti afla toate raspunsurile.Doar acolo s-a facut calculul,nu?
Trimteti prin mesaj privat la mine cele doua decizii impreuna cu anexele lor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stagiu total de cotizare realizat 46 ani 7 luni si 22 zile. in ... Bibi29 Bibi29 Stagiu total de cotizare realizat 46 ani 7 luni si 22 zile. In sistemul public din care. Conditii normale 19 ani si 27 zile. Grupa 2-a ( lg 3/ 1977) 10 ... (vezi toată discuția)
Angajare pensionara cocacola1313 cocacola1313 Buna ziua! mama mea este pensionara de 1 an si ar vrea sa se angajeze cu 6 ore pe zi vanzatoare la un magazin in zona. As vrea sa intreb daca poate face legal ... (vezi toată discuția)
Scadere punctaj pensie Aura Stefan Aura Stefan la trecerea de la pensia anticipata partial la pensia pt. limita de virsta , punctajul mi-a fost micsorat. Motivare in decizia de pensionare pt. limita de ... (vezi toată discuția)