Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Produse cu risc fiscal ridicat comercializate în ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Produse cu risc fiscal ridicat comercializate în relaţia B2B

Buna ziua,
As avea nevoie de o informatie privind produsele cu risc fiscal.

Concret daca urmatoarele coduri fac parte din lista de Produse cu risc fiscal ridicat comercializate în relaţia B2B pentru care se impune utilizarea sistemului national privind factura electronică, RO e-Factura, dar si RO e-Transport:

COD NC 22029911
COD NC 22029915

Va multumesc,
Nicoleta Micu
george-neagu, moderator
2202 codul intra la categoria de bunuri cu risc fiscal ridicat.