avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 262 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Lamuriti ma si pe mine va rog cu impozitele ce ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Lamuriti ma si pe mine va rog cu impozitele ce trebuiesc platite ...

Lamuriti ma si pe mine va rog cu impozitele ce trebuiesc platite de catre sofer.( tansport alternativ)
Din suma incasa se retine zic 25% Uber, 10% firma partenera. (flota),
Din restul de 65% care intra in buzunarul soferului nu cumva imi va cere pe viitor ANAF impozitul pe venit? Cum se justifica fiscal banii virati de firma?

Alte discuții în legătură

Impozitele ce trebuiesc platite de sofer transpot alternativ? fifi53 fifi53 Lamuriti ma si pe mine va rog cu impozitele ce trebuiesc platite de catre sofer.( tansport alternativ) Din suma incasa se retine zic 25% Uber, 10% firma ... (vezi toată discuția)
Ce platesc cu adevarat firmele partenere uber, bolt etc. setboll21 setboll21 Ce platesc cu adevarat firmele partenere glovo, uber, bolt etc ca eu sa fiu in legalitate? Spre exemplu daca vrei sa faci uber iti trebuie firma srl sau pfa ... (vezi toată discuția)
Ce presupune tva-ul intracomunitar si ce legatura are cu uber yulians yulians Buna ziua, Ma intereseaza ideea de UBER si sunt nelamurit cu anumite aspecte. Am fost la centrul lor in Bucuresti unde mi s-a spus ca am nevoie sa completez ... (vezi toată discuția)