Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca cineva a fost angajata doar 6 luni, poate ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca cineva a fost angajata doar 6 luni, poate beneficia de concediu ...

Daca cineva a fost angajata doar 6 luni, poate beneficia de concediu de crestere a copilului,?
tzindirela, utilizator
Da, daca indeplineste conditiile legale.

Ce ocupatie a avut in ultimii 2 ani?
A fost angajata cu jumatate de norma. Beneficiaza de indemnizatie?

Ionut.ion a scris:

Da, daca indeplineste conditiile legale.

Ce ocupatie a avut in ultimii 2 ani?

Gasiti aici informatiile
[ link extern ] /
Da, daca a fost angajata ( putea fi studenta, in somaj...).
Si indemnizatia se plateste in functie de venitul realizat si nu poate fi mai mica de vrea 1350 ( sau 1250 ca s-a tot schimbat legea...) si mai mare de 8500 lei