Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale rezident in Italia dar vreau sa deschid o firma in ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

rezident in Italia dar vreau sa deschid o firma in Romania

Sunt rezident in italia dar vreau sa deschid o firma in Romania, cu punct de lucru online.
Clienții ar fi stomatologi din diverse țări din europa și serviciul ar fi marketing.
Pot deschide o firma cu sediul in romania chiar daca locuiesc in italia?
Iulian_2001, utilizator
Da, sigur că da, puteți deschide firma.
Bună ziua! Vă puteți înregistra un SRL în România cu activitatea la terți. Conform legii, dacă doriți, pentru o perioadă de maxim un an puteți să vă stabiliți sediul social la sediul unui avocat.