Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua, Unde se pot vizualiza hotararile ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua, Unde se pot vizualiza hotararile judecatoresti, daca ...

Buna ziua,
Unde se pot vizualiza hotararile judecatoresti, daca nu ai acces la dosar(parola)?
Siteul rejust.ro pare nefunctional, afiseaza "Baza de date nu functioneaza momentan" cand incerc sa accesez un fisier.
Siteul lege5.ro are foarte putine hotarari din 2022, cele care ma intereseaza sunt din luna martie si mai, nu le-am gasit acolo.
Buna ziua, pentru vizualizarea unei hotarari dintr-un dosar in care sunteti parte, mergeti la arhiva instantei si cereti sa vi se dea o copie. Pentru practica judiciara, nu aveti la indemana decat sursele de informare publice de pe internet sau diverse publicatii de aceasta natura.
Pe site-ul portal.just.ro vedeti doar solutiile pe scurt, pentru hotarare fie solicitati acces la
dosarul electronic, fie mergeti la arhiva instantei!

O zi frumoasă!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Aveti și cărți cu practica judiciară.
Găsiți spete și pe internet.