Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... rectificare certificate de stare civila, postdeces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

rectificare certificate de stare civila, postdeces

Se poate corecta certificatul de nastere si de deces al tatalui meu, este trecut gresit numele bunicului , Ioan in loc de Ion? Deasemenea in certificatul de deces este trecută gresit adresa ultimului domiciliu. Mentionez ca s-a pierdut Certificatul de casatorie al bunicilor. Avand in vedere ca sunt fiica decedatului, pot solicita aceasta modificare, dupa 26 de ani de la deces?
Da, puteți. Solicitați informații cu privire la rectificări acolo unde sunt întocmite actele.