Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA Traducator - Obligatoriu E-Factura?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA Traducator - Obligatoriu E-Factura?

Buna ziua! Sunt PFA traducator, in sistem real. Pentru aceasta categorie este obligatorie transmiterea facturilor prin E-factura sau nu? Multumesc.
Daca aveti clienti institutii publice da . Altfel nu
Lucrez cu institutii publice (instante, procuraturi, etc) si nu mi s-a cerut inca ezfactura ca si liber profesionist. Ultima factura emisa si platita pe format de hartie scris de mana a fost in iulie 2023.
Pe mai departe vom vedea, dar acum nu trebuie inregistrare in sistem efactura la traducatori autotizati - liberi profesionisti.