Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna Ziua unde pot gasi lista cu SUBSTANTELE TOXICE ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna Ziua unde pot gasi lista cu SUBSTANTELE TOXICE interzise ...

Buna Ziua unde pot gasi lista cu SUBSTANTELE TOXICE interzise (nu lista cu substantele chimice periculoase)? si aicea fac referire la Art. 359 Noul Cod Penal Traficul de produse sau substanţe toxice Infracţiuni contra sănătăţii publice si nu a substantele TOXICE in munca etc. ci cele CE privesc latura penala
panseluta1234, utilizator
Banuiesc ca va referiti la droguri.
Gasiti aici legea si in anexe denumirea substantelor: [ link extern ]
In completare gasiti aici lista cu precursori pentru droguri: [ link extern ]
nu droguri cI SUBSTANTE TOXICE
Exists o lista pe care am avito si nu o Mai gasesc unde aunt specificate toate substantele TOXICE si fiecare CE regim are unele dintre ele necesitand autorizatie pentru detinere altfrl e infractiune iar pentru altele doar importul si exportul e interzis iar detinerea e legal Fara autorizatie cum ar fi CLORURA DE HIDROGEN(care este si armA chimica) si PENTACLORURA DE FOSFOR etc
Ghid de date - fise de securitate: [ link extern ]
Daca doriti sa comentati dati clik pe butonul "raspunde" pentru a nu mai aparea integral, text daja scris.
ma tu esti nebun? substantele TOXICE pentru care faci puscarie uite aicea DECRET Nr.466 din 28 decembrie 1979 privind regimul produselor si substantelor toxice