Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, daca detin o inregistrare audio facuta cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, daca detin o inregistrare audio facuta cu telefonul ...

Buna ziua, daca detin o inregistrare audio facuta cu telefonul mobil in timpul declaratiei cu privire la un accident de munca (eu fiind victima). Inregistrarea a fost facuta intr-un spatiu al unei firme (sediu social) la care am lucrat in care este inregistrat faptul ca se recunoaste oarecum faptul ca nu mi sau tinut Normele de Protectia Muncii la angajare, fiind doar semnata de catre mine respectiv Fisa cu Instruirea Periodica. Se poate depune aceasta inregistrare la dosarul de urmarire penala ca fiind proba? Va fi acceptata ? Pot fi ulterior chemat in judecata de acea persoana pentru inregistrarea unei convorbiri private? deoarece din lege nu inteleg clar si nu vreau sa risc. Va multumesc !
În dosarul penal nu are nici o valoare înregistrarea respectiva ,nici în litigiu de dr muncii sau in civil nu putea fi folosita (deși exista foarte puține spete de dreptul muncii în care s a permis o proba audio)dacă a fost obținută fără acordul celeilalte părți etcetc.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat