Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Civil sau penal; unde si cum se depune?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Civil sau penal; unde si cum se depune?

Buna ziua
Am o mare dilema civil sau penal unde si cum se depune ?
Un mic rezumat am avut o firma SC X srl care mi a fost luata prin semnatura falsa la Registru comertului persoana care aprodus falsul in acte a semat in numele asociatului fara imputernicire semnatura IN FALS fiind in toate documentele publice . CUM POT RECUPERA FIRMA ?
DACA O POT RECUPERA CARE SUNT PASII ?
george-neagu, moderator
Buna ziua, trebuie sa formulati plangere penala pentru fals in inscrisuri si prin hotararea de condamnare se va dispune si desfiintarea inscrisurilor false, astfel veri “redobandi” societatea. Ar fi bine sa va ajute un avocat cu redactarea plangerii penale si sa participe la actele de urmarire penala.