Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna ziua dețin o firma de procesare suc din fructe. ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna ziua dețin o firma de procesare suc din fructe. Întrebarea ...

Buna ziua dețin o firma de procesare suc din fructe. Întrebarea mea este dacă pot închiria de la persoane fizice suprafețe de teren cu pomi fructiferi pentru a recolta și procesa suc din fructe pentru a le vinde pe firma mea in magazine. Momentan eu achiziționez de la persoane juridice dar as dori sa am eu plantații de fructe însă sa le închiriez de la persoane fizice este legal și ce acte as avea nevoie sau avize?
cumpararea fructelor de la persoane fizice producatoare este legala. acestea trebuie sa aiba certificat de producator de la primarie. mai apoi, exista conditii specifice pentru transport: fructele sunt perisabile