avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Buna ziua, Am pierdut un proces pe fond, nu am facut ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Buna ziua, Am pierdut un proces pe fond, nu am facut apel si ...

Buna ziua,

Am pierdut un proces pe fond, nu am facut apel si trebuie sa platesc onorariul partii adverse. Unde se plateste acest onorariu? Avocatul meu m-a trimis la serviciul de impozite si taxe al primariei insa cei de acolo au spus ca nu se achita la ei.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: adr.dragomir , utilizator 13:34, 26 Septembrie 2022
Buna ziua, depinde cine este partea adversa: persoana fizica/juridica, de drept public/privat.
Buna ziua.

Intimat PRIMARUL MUNICIPIULUI CONSTANTA - DIRECTIA GENERALA POLITIA LOCALA

Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata taxa de timbru Valeriu Tomescu Valeriu Tomescu Unde si in ce cont se plateste taxa de timbru cand domiciliul persoanei fizice este in Bucuresti si plangerea a fost depusa la judecatoria Constanta ? (vezi toată discuția)
Stimați domni și doamnelor din avocatura , vin cu o rugăminte ... M S 2023 M S 2023 Stimați domni și doamnelor din Avocatura , vin cu o rugăminte și o întrebare , dacă ai pierdut in prima instanța și ai drept de recurs și pierzi ... (vezi toată discuția)
Poate fi obligat petentul la plata onorariului avocatului intimatului? zargan zargan Buna ziua,acum ceva timp am fost amendat de Politia Locala Constanta si pentru ca am considerat ca masura a fost injusta ,am facut contestatie, in care am ... (vezi toată discuția)