Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am primit drepturi ...

Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am primit drepturi restante de 2996 lei impozitati cu 300 lei.daca la o pensie de 3150 lei impozitul este 115 lei de ce la drepturi restante este 300 lei
Pentru a va putea lamuri , am nevoie de urmatoarele detalii:Punctajul mediu anual de dinainte de aplicarea hotararii judecatoresti, punctajul mediu anual de dupa aplicarea hotararii judecatoresti.Ambele cu toate cifrele de dupa virgula.In plus si perioada/intervalul pentru care s-au acordat diferentele.Precizare:Eu cred ca totul este si trebuie sa fie in regula.
Carp Mircea, utilizator
Eu ma refer la impozit.De ce este aceasta diferenta?
valyg, utilizator
La impozit m-a,m referit si eu.Fara datele cerute de mine , nu va pot si nu va poate lamuri nimeni.
Calculele la restante nu se fac per total.Se fac luna de luna.
Carp Mircea, utilizator
Punctaj mediu anual-1.82288 la pensionare 02.09.2021
Punctaj mediu anual-1.98611 la recalculare 02.09.2022
Deciziza judecatoreasca recalcularea incepand cu data de 02.09.2021
Daca restantele le-ati primit in septembrie(2022) acestea trebuiau sa fie in suma de 2928 lei/net.
Nu are sens sa va vi le fac si pe cele pe brut.
Le puteti face si d-voastra luand luna, cu luna.