avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am primit drepturi ...

Am castigat un proces de recalculare a pensiei si am primit drepturi restante de 2996 lei impozitati cu 300 lei.daca la o pensie de 3150 lei impozitul este 115 lei de ce la drepturi restante este 300 lei
Cel mai recent răspuns: valyg , utilizator 08:06, 3 Octombrie 2022
Pentru a va putea lamuri , am nevoie de urmatoarele detalii:Punctajul mediu anual de dinainte de aplicarea hotararii judecatoresti, punctajul mediu anual de dupa aplicarea hotararii judecatoresti.Ambele cu toate cifrele de dupa virgula.In plus si perioada/intervalul pentru care s-au acordat diferentele.Precizare:Eu cred ca totul este si trebuie sa fie in regula.
Ultima modificare: Vineri, 30 Septembrie 2022
Carp Mircea, utilizator
Eu ma refer la impozit.De ce este aceasta diferenta?
Ultima modificare: Vineri, 30 Septembrie 2022
valyg, utilizator
La impozit m-a,m referit si eu.Fara datele cerute de mine , nu va pot si nu va poate lamuri nimeni.
Calculele la restante nu se fac per total.Se fac luna de luna.
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Octombrie 2022
Carp Mircea, utilizator
Punctaj mediu anual-1.82288 la pensionare 02.09.2021
Punctaj mediu anual-1.98611 la recalculare 02.09.2022
Deciziza judecatoreasca recalcularea incepand cu data de 02.09.2021
Daca restantele le-ati primit in septembrie(2022) acestea trebuiau sa fie in suma de 2928 lei/net.
Nu are sens sa va vi le fac si pe cele pe brut.
Le puteti face si d-voastra luand luna, cu luna.

Alte discuții în legătură

Plata pensii recalculate tomica_buga tomica_buga Prin decizia 85875/23.09.2010 am fost instiintata de recalcularea pensiei incepind cu data de 01.07.2005 potrivit HG 550/2005. Am primit diferenta de bani ... (vezi toată discuția)
Decizie recalculare pensie venituri in acord global perlutza perlutza Buna seara, Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns referitor la deslusirea unei decizii de recalculare a pensiei luand in considerare veniturile in acord ... (vezi toată discuția)
Brut sau net Liv ganea Liv ganea Buna ziua in decizia de pensionare scrie pensie asigurari sociale 5992 lei total drepturi 5992 lei . Intrebarea mea este aceasta suma este brut sau net? (vezi toată discuția)