avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,va rog sa mi scrieți unde și ce demersuri ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,va rog sa mi scrieți unde și ce demersuri trebuie ...

Bună ziua,va rog sa mi scrieți unde și ce demersuri trebuie făcute pentru a primi cardul cu cei 250lei pe care l primesc cei cu pensiile mici.Fratele meu este pensionar din mai anul curent și nu l a primit nici acum.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:30, 7 Octombrie 2022
La Ministerul Muncii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,un pensionar ieșit la pensie în romania, ce la prima ... JustMe811 JustMe811 Buna ziua,un pensionar ieșit la pensie în Romania, ce la prima mana ar avea dreptul la cardul social de 250lei, ii se refuza cu motivul ca nu locuiește pe ... (vezi toată discuția)
Extindere de card A l e X A l e X Bună ziua Va rog daca mă puteți ajuta in privința acesta: Am fost angajat militar pe o perioadă de 15 ani având card de saliuriu și o extindere pe ... (vezi toată discuția)
În cepand cu 1 ianuarie m-am incadrat în baremul stabilit pt ... lauriancului lauriancului În cepand cu 1 ianuarie m-am incadrat în baremul stabilit pt ajutorul social de 250lei pe card social,cardul l-am primit la sfârșit de februarie ca asa au ... (vezi toată discuția)