Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Despre raport detectiv particular
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Despre raport detectiv particular

Buna ziua.
Doresc sa stiu daca raportul intocmit de o agentie de detectivi particulari are valabilitate in instanta.
Da, îl puteți folosi în cadrul probei cu înscrisuri.
Se poate audia și detectivul dacă exista neclaritati.
Pot avea insa loc multe discuții juridice.

Depinde de ce parte va aflați și ce interes aveți.

Scris din București 2022
Poate fi folosit in cadrul probei cu inscrisuri dar trebuiesc administrate și dlte probe nu va puteți baza numai pe el.Trebuie analizat de un avocat pt a nu vs trezi cu plangeri penale din partea soțieietcetc.
Cu alte cuvinte, nu este ceva atat de simplu precum pare...
Depinde și de natura și obiectul procesului și de alte amănunte care trebuie examinate în concret și nu în mod generic.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat