avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Despre raport detectiv particular
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Despre raport detectiv particular

Buna ziua.
Doresc sa stiu daca raportul intocmit de o agentie de detectivi particulari are valabilitate in instanta.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 13:09, 8 Octombrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, îl puteți folosi în cadrul probei cu înscrisuri.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate audia și detectivul dacă exista neclaritati.
Pot avea insa loc multe discuții juridice.

Depinde de ce parte va aflați și ce interes aveți.

Scris din București 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate fi folosit in cadrul probei cu inscrisuri dar trebuiesc administrate și dlte probe nu va puteți baza numai pe el.Trebuie analizat de un avocat pt a nu vs trezi cu plangeri penale din partea soțieietcetc.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cu alte cuvinte, nu este ceva atat de simplu precum pare...
Depinde și de natura și obiectul procesului și de alte amănunte care trebuie examinate în concret și nu în mod generic.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Octombrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probe proces detectiv particular ContSters156394 ContSters156394 In cazul unui proces pentru stabilirea custodiei unui copil de 4 ani, pot fi aduse probe obtinute de un detectiv particular autorizat? Prin asta ma refer la ... (vezi toată discuția)
Metodele grafoscopice de determinare a vechimii unui inscris avmarin avmarin cum se determina practic vechimea unui inscris 1-2 ani cu metode stiintifice ? ce marje de eroare are o astel de determinare ? (vezi toată discuția)
Cedo imi va respinge cererea? _Alin_ _Alin_ Citind prin regulile impuse de CEDO, am gasit scris: \\"[b]Nu utilizați simboluri sau abrevieri; exprimați-vă clar; folosiți cuvinte ... (vezi toată discuția)