Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contributiile Sociale platite intr\'un Stat UE acopera ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contributiile Sociale platite intr'un Stat UE acopera necesitatile ...

Contributiile Sociale platite intr'un Stat UE acopera necesitatile dfe contributii sociale in toate statele UE?
Constituie stagiu de cotizare perioadele de timp pentru care asigurații datorează și/sau plătesc contribuții de asigurări sociale în sistemul public de pensii din România, precum și în alte țări, în condițiile stabilite prin acordurile sau convențiile internaționale la care România este parte.