Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Care sunt codurile Caen indicate?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Care sunt codurile Caen indicate?

Buna ziua,
Conform OG16/2022, incepind cu anul 2023 societatile care obtin venituri din consultanta si management la nivelul a 80% din cifra de afaceri trec automat la 16% impozit pe profit. Va rog care sunt codurile CAEN care se incadreaza la aceasta modificare? Am inteles ca 7022.Va rog daca mai sunt si altele. Multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator