avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Care sunt codurile Caen indicate?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Care sunt codurile Caen indicate?

Buna ziua,
Conform OG16/2022, incepind cu anul 2023 societatile care obtin venituri din consultanta si management la nivelul a 80% din cifra de afaceri trec automat la 16% impozit pe profit. Va rog care sunt codurile CAEN care se incadreaza la aceasta modificare? Am inteles ca 7022.Va rog daca mai sunt si altele. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Ultima modificare: Joi, 27 Octombrie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Mod impozitare venituri caen 7022 cristi_cornea cristi_cornea Buna ziua. Am un SRL cu cod principal 6622 si mai am autorizat si codul CAEN 6619 si platesc 3% impozit pe venit. Vreau sa-mi mai activez si codul 7022 si am ... (vezi toată discuția)
Consultanta oug 16 din 15 iulie 2022 Alexandru Cata Alexandru Cata Conform OUG 16 din 15 Iulie 2022, pentru ca o societate sa se incadreze la micro, este nevoie sa fi \"[...] realizat venituri, altele decât cele din ... (vezi toată discuția)
Project management cod caen Ral_uca Ral_uca Buna ziua, Daca eu sunt Project manager si vrea sa prestez acest serviciu pe firma mea SRLD este corect sa aleg 7022 (7022 Activităţi de ... (vezi toată discuția)