avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua!dacă Soția întra în concedii și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua!dacă Soția întra în concedii și indemnizații ...

Bună ziua!dacă Soția întra în concedii și indemnizații de asigurări sociale de sănătate eu mai pot beneficia de concediu de cresterea copilului?sper sa ma fi exprimat corect.Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Dreptul la indemnizatie maternitate la al doilea copil darie_ionut_alx darie_ionut_alx Buna ziua. Sotia mea a nascut primul copil in octombrie 2014 iar acum in septembrie trebuie sa inceapa serviciul. Doar ca este insarcinata in luna a 8-a si in ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate / indemnizatie crestere copil raducup27 raducup27 Buna ziua, ma aflu in urmatoarea situatie: Sotia este angajata cu contract determinat de munca pana in data de 17.apr.2017. Este insarcinata si data aprox de ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate si ccc florentinos florentinos sotia mea are 8 luni de cand e angajata si nu poate intra in concediu maternal.eu in scimb lucrez de ceva ani la o firma si as vrea sa stiu cum pot intra eu in ... (vezi toată discuția)