avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara, Se poate deschide un nou dosar pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara, Se poate deschide un nou dosar pentru modificarea ...

Bună seara,
Se poate deschide un nou dosar pentru modificarea domiciliului minorului?
Minorul este neglijat de părintele rezident, fiind lăsat în grija bunicilor fata de care nu prezinta atașament. Nu vrea sa se ducă la ei când îl duc de la vizita, face foarte urat. Are 3 ani. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 20:29, 26 Octombrie 2022
Se poate urmând sa faceți dovada noilor împrejurări care pot conduce la schimbarea domiciliului.
Ultima modificare: Miercuri, 26 Octombrie 2022
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara, instanta de judecata a stabilit domiciliul fiului ... Arstic2020 Arstic2020 Bună seara, Instanta de judecata a stabilit domiciliul fiului meu minor, in varsta de 3 ani, la mama lui, iar eu am un program de vizita destul de bun : ... (vezi toată discuția)
Acord plecare strainatate tata pentru copil viomag viomag buna ziua. sunt tatal unei fetite de 4 ani, am drept de vizita prin hotarare judecatoreasca( copil din afara casatoriei), merg des la fetita mea iar mama ... (vezi toată discuția)
Divort cu minori dany2000 dany2000 buna ziua! eu am bagat divortul de sotul meu iar el a fost de acord cu divortul , cu domiciliul minorei dar nu a fost de acord cu pensia alimentara care s-a ... (vezi toată discuția)