avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul indemnizatie concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul indemnizatie concediu medical

Buna ziua,
In situatia in care o salariata a fost in concediu crestere copil pana-n luna august 2022, iar in luna septembrie a beneficiat 5 zile de concediu medical pentru ingrijirea copilului bolnav (cod 09), care este calculul indemnizatiei de concediu medical?
Va multumesc anticipat!
Ultima modificare: Joi, 27 Octombrie 2022
MariaRamona, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:13, 27 Octombrie 2022
Se ia in calcul valoarea indemnizatiei pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie concediu medical 09 MariaRamona MariaRamona Buna ziua, In situatia in care o salariata a fost in concediu crestere copil pana-n luna august 2022, iar in luna septembrie a beneficiat 5 zile de concediu ... (vezi toată discuția)
Plata concediu medical ContSters68274 ContSters68274 La data de 6 octombrie 2009 am reinceput activitatea dupa concediul de crestere a copilului,perioada in care am beneficiat de indemnizatia de 600 de lei.Dupa ... (vezi toată discuția)
Concediu medical cod 09 ELENA2009 ELENA2009 Buna ziua, am urmatoarea speta si nu stiu cum sa o rezolv: o angajata a efectuat concediul medical medical cod 08 sarcina si lauzie 126 zile. Ultima zi de ... (vezi toată discuția)