Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calcul indemnizatie concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calcul indemnizatie concediu medical

Buna ziua,
In situatia in care o salariata a fost in concediu crestere copil pana-n luna august 2022, iar in luna septembrie a beneficiat 5 zile de concediu medical pentru ingrijirea copilului bolnav (cod 09), care este calculul indemnizatiei de concediu medical?
Va multumesc anticipat!
MariaRamona, utilizator
Se ia in calcul valoarea indemnizatiei pentru CCC.