Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Garantie lift bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Garantie lift bloc

Va rog sa ma ajutati cu o speta ,blocul este constructie noua cu lift in dotare ,receptia cladirii a avut loc in octombrie 2021, liftul inca nu a fost pus in functiune , garantia la lift conform legii de cand incepe ? Multumesc frumos!
Manuela Rășină, administrator
Cum a fost receptionata cladirea daca liftul nu e pus in functiune? Ce motiv exista pt care nu s-a pus in functiune?
gi-jane2, moderator
Garantia partilor comune incepe de la momentul incheierii PV receptie constructie
Buna seara, casa scarii inca a fost pe curent de santier ,contractul cu furnizorul de electricitate a fost i chieat in luna in curs ,si numai acuma urmeaza sa punem in functiune liftul

gi-jane2 a scris:

Cum a fost receptionata cladirea daca liftul nu e pus in functiune? Ce motiv exista pt care nu s-a pus in functiune?

Multumesc !

ynocentta a scris:

Garantia partilor comune incepe de la momentul incheierii PV receptie constructie