Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Care este procedura în cazul unei succesiuni după un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Care este procedura în cazul unei succesiuni după un părinte ...

Care este procedura în cazul unei succesiuni după un părinte decedat, când celalalt părinte este în incapacitate fizica si psihica de a participa la succesiune?
De regula, se asteapta si decesul parintelui in viata, si ulterior se dezbate succesiunea dupa ambii defuncti.