Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Avand in vedere modificarile Codului Muncii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Avand in vedere modificarile Codului Muncii din Octombrie ...

Buna ziua,

Avand in vedere modificarile Codului Muncii din Octombrie 2022, exista posibilitatea sa fiu angajat full-time la o companie (ex: software tester), administrator si angajat (ex: director general) full-time la propria firma? Programele de lucru intre cele 2 CIM (Software tester si Director general) nu se suprapun, dar activitatea firmei proprii (testare software) va fi facuta tot de mine ca administrator si se suprapune (dar nu e specificat nicaieri) cu programul de lucru de la compania unde sunt angajat full-time.

Multumesc!
Nu are nicio legatura cu modificarile din Codul Muncii, activitatea dvs ca administrator cu cea de salariat.
Multumesc pentru raspuns, @Cornel Valise!
Nu ar fi niciun risc avand in vedere ca sunt si angajat la propria firma si angajat la o alta companie (ambele full-time, deci 16h/zi)?
Nu exista niciun risc, daca programul nu se suprapune.