Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna seara Fapt: T1) In tabel Creante Definitiv al ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna seara Fapt: T1) In tabel Creante Definitiv al Debitoarei ...

Buna seara
Fapt:
T1) In tabel Creante Definitiv al Debitoarei ZET, exista creanta creditorului AVAS,
T2) Cumpar creanta de la creditorul AVAS
T3) Comunic Cesiunea Lichidatorului
T4) Lichidatorul, preia notificarea cu actele de cesiune, le analizeaza si "apreciaaza" asupra actelor si a operatiunii, iar dupa 2 saptamani, a depus la dosarul de faliment (la instanta), un Raport in care a mentionat Cesiunea
T5) Lichidatorul ne-a comunicat ca, Daca in termenul x, nu va fi contestatie de la creditori (fata de cesiune), va modifica Tabelu si-l va public in BPI, pt a putea fi contestat de terti
=============================
Pt raspunsuri "telegrafiate", puteti raspunde Astfel::
VR1): "NU se cenzureaza" = Dati acest raspuns, daca credeti ca Modificarea Creditorului(numelui) in tabel, NU se Cenzureaza.
VR2): "Se cenzureaza"
==================================================
Primesc cu drag opinii.
Manuela Rășină, administrator