Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! In cazul in care un militar in rezerva isi ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! In cazul in care un militar in rezerva isi depune ...

Buna ziua!
In cazul in care un militar in rezerva isi depune documentele pentru obtinerea unei autorizatii pentru procurarea de arma letala, care este documentul pe care trebuie sa-i anexeze la dosar, conform art. 13, al. 2 din legea 295/2004, prin care sa dovedeasca calitatea de cadru militar in rezerva? trebuie sa mearga la CENTRUL MILITAR unde este arondat sa ceara si sa obtina un document sau este valabila si legitimatia de cadru militar in rezerva?
multumesc!
Ar trebui sa fie valabila legitimatia de cadru militar in rezerva.