Forum Discuţii juridice Executare silită Nu găsesc executor
Discuție deschisă în Executare silită

Nu găsesc executor

Buna ziua
Mă aflu în următoarea situație . Am câștigat un proces.....fond, apel ,recurs......acum vreau sa pun sentința în executare .....am contactat vreo 8 executori din judetul unde respectiva firma are sediu și spre surprinderea mea discuțiile cu executorii mergeau bine pina aflau numele firmei.....acolo brusc apărea replica: știți ...acolo e cu sprijin politic și eu nu mă bag. Care ar fi alte soluții de a pune sentința în executare? Chiar pot rămâne cu sentința în mână și să nu poată fi executata? Deja mie mi se pare ceva de Kafka
Sesizati oficial [ link extern ] /
Căutați executor din alt oraș aflat în circumscripția Curții de Apel în care se afla și localitatea unde ați încercat executarea.