Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Vreau sa stiu... daca multa lume zice ca e ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Vreau sa stiu... daca multa lume zice ca e diferenta ...

Buna ziua. Vreau sa stiu... daca multa lume zice ca e diferenta intre handicap (unde se primeste indemnizatia) si pensia invaliditate(unde primesti pensie invalid) de ce la pensie invalid se cere certificatul de handicap? daca sunt 2 organe diferite. Va multumesc si la multi ani de 1 decembrie!
Nu toti detinatorii de decizie /certificat de incadrare grad de handicap au dreptul/nu intrunesc conditiile aferente acordarii pensiei de invaliditate
Fiecare drept de incadrare in grad de handicap si de acordare pensie de invaliditate se acorda de catre autoritati distincte in baza unor norme interne