avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Decizia de compensare ANRP. Care sunt pasii pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Decizia de compensare ANRP. Care sunt pasii pentru ...

Am primit Decizia de compensare ANRP.
Care sunt pasii pentru a o valorifica ?
Multumesc
Depuneți o cerere de valorificare a punctelor în 5 transe anuale (cerere o gasiti pe site)însoțită de decizia în original.In 1,2 luni se emise titlu despăgubiri pt prima transa anuala urmând ca în 6 luni sa mergeți.la un CECpt ridicarea sumei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Puncte anrp - despăgubire Andra0497 Andra0497 Buna ziua! Am și eu niste întrebări legate de punctele ANRP. 1.După ce am primit decizia de compensare, pentru ca statul sa ma despagubeasca, trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Compensatii pentru bunurile abandonate de autor statului bulgar (legea 9/1998) Mihai9o Mihai9o Buna ziua, as avea si eu 2 intrebari. 1. Am fost la ANRP cu documentele pe care le am pentru a afla daca s-au ridicat banii din dosar. Mi s-a cerut hotararea ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 290/2003 - vreau sa dau anrp in judecata tumy tumy Am o hotarire pe legea 290/2003. In martie 2012 trebuia sa primesc prima transa de 40% din despagubire. Nu am primit acesti bani si intentionam sa dau anrp in ... (vezi toată discuția)