avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dispozitiv cu electrosocuri Bună seara, deși am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dispozitiv cu electrosocuri Bună seara, deși am citit legea ...

Dispozitiv cu electrosocuri
Bună seara, deși am citit legea referitoare la dispozitive/arme folosite în scop de autoaparare nu sunt lămurit dacă folosirea unui dispozitiv cu electrosocuri în scopul autoapararii /conform legii necesita un permis special sau o autorizatie. Menționez ca nu este pistol . Este dispozitiv cu electrosocuri achiziționat din magazin.
Cel mai recent răspuns: Catalin2o14 , utilizator 22:56, 10 Decembrie 2022
Dupa cate stiu eu,nu va trebuie permis pentru asa ceva.
nu, însă aveți f mare grija unde mergeti cu el sau pe cine și când îl folosiți

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spray autoaparare piper aby12 aby12 Buna ziua, doresc sa stiu daca spray-ul de autoaparare pe baza de piper tb declarat la Politie pt a-l putea detine? Daca mi se acorda dreptul de a-l detine, ... (vezi toată discuția)
De ce ai nevoie pentru a deține un spray paralizant? Alina123456789 Alina123456789 Buna ! Stiu ca pentru port arma îți trebuie permis . Pentru spray paralizant ai nevoie de ceva ? (vezi toată discuția)
Port arma neletala doberv doberv daca x cumpara de la magazin un pistol cu bile de cauciuc,pistol care se vinde ca si arma neletala mai are nevoie de vreo autorizatie sau permis de port arma? (vezi toată discuția)