Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dispozitiv cu electrosocuri Bună seara, deși am ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dispozitiv cu electrosocuri Bună seara, deși am citit legea ...

Dispozitiv cu electrosocuri
Bună seara, deși am citit legea referitoare la dispozitive/arme folosite în scop de autoaparare nu sunt lămurit dacă folosirea unui dispozitiv cu electrosocuri în scopul autoapararii /conform legii necesita un permis special sau o autorizatie. Menționez ca nu este pistol . Este dispozitiv cu electrosocuri achiziționat din magazin.
Dupa cate stiu eu,nu va trebuie permis pentru asa ceva.
nu, însă aveți f mare grija unde mergeti cu el sau pe cine și când îl folosiți