avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Bună ziua. Doresc o lămurire în următoarea ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Bună ziua. Doresc o lămurire în următoarea problema : în ...

Bună ziua. Doresc o lămurire în următoarea problema : în perioada 29-30.11-05.12.2022 am fost în CM. Pe fluturașul primit pe luna noiembrie apare doar o zi de concediu medical. Eu dacă nu eram bolnava, trebuia sa fiu la serviciu. Mi s-a spus ca ziua de 30 se considera libera. Atunci, cum se va introduce în sistem o continuare a CM-ului pentru luna decembrie? Și de ce nu se plătește? Ce lege se aplica în acest caz? Mulțumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical Monica0505 Monica0505 Bună ziua. Doresc o lămurire în următoarea problema : în perioada 29-30.11-05.12.2022 am fost în CM. Pe fluturașul primit pe luna noiembrie apare doar o ... (vezi toată discuția)
Certificate medicale Vioreld Vioreld buna ziua. am un certificat initial AAAAA pt. 30.09. se elibereaza alt medical, in continuarea lui AAAAA intre 01.10 - 02.10., si altul intre 03.10-23.10 in ... (vezi toată discuția)
Nelamurire program de lucru si libere in avans marcusdedu marcusdedu buna ziua vin in atentia dumneavoastra cu o nelamurire lucrez intrun hipermarket si de vreo cite luni am observat ca nu se ca respecta legislatia in ... (vezi toată discuția)