Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In luna septembrie am vandut un imobil si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In luna septembrie am vandut un imobil si pana in ...

Buna ziua,

In luna septembrie am vandut un imobil si pana in prezent contractual de Enel inca a ramas pe numele meu, am vorbit cu noul proprietar si l am rugat sa faca schimbare insa nu a facut o nici pana in prezent (ultima discutie am avut o acum 2 sapt cand mi a spus ca ma va anunta cand il va face) . Pentru a evita probleme legate de restanta am incercat sa fac cererea online pentru reziliera contractului insa in cerere este solicitata prezenta proprietatului pentru accessul la contor si etc, problema este ca nu mai am access si contorul se afla in imobil, deci fara noul proprietar nu se poate face accesul la contor. In situatia asta cum as putea rezilia/inchide contractul cu Enel?
Duceți dvs o copie după contractul de vânzare.
Lăsați facturile neplătite, pana îl deconectează de la curent.
Notificati Enel ca ati vandut la data de ... imobilul si atasati copie dupa contract. In notificare ii instiintati ca a incetat de drept contractul de furnizare deoarece nu mai detineti locul de consum.