avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Diploma de bacalaureat deteriorata
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Diploma de bacalaureat deteriorata

Buna seara,
Sora mea are diploma de bac din 1991 la care i s-a dezlipit poza.
Cum poate obtine un duplicat de la liceu ? A sunat acolo si i s-a sugerat sa o dea pierduta in Monitorul Oficial, insa mie nu mi se pare corect, ca nu a pierdut-o. Cum sa procedeze ? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: goldlegend , utilizator 22:18, 14 Decembrie 2022
Se poate solicita eliberare duplicat document prin predare la ministerul educatiei si parcurgerea procedurii de publicare in Monitorul Oficial
Exista dispozitie in vigoare care prevede eliberarea de document justificativ in cazul,furtului sau deteriorarii exemplarului original
Multumesc frumos !

ynocentta a scris:

Se poate solicita eliberare duplicat document prin predare la ministerul educatiei si parcurgerea procedurii de publicare in Monitorul Oficial
Exista dispozitie in vigoare care prevede eliberarea de document justificativ in cazul,furtului sau deteriorarii exemplarului original

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mamei mele i s-a pierdut diploma de bac. ce trebuie sa facem mai ... Cytadel Cytadel Mamei mele i sa pierdut diploma de bac. Ce trebuie sa facem mai departe? (vezi toată discuția)
Buna seara, daca am pierdut diplomele de competente de la bacalaureat ... romeocatalin romeocatalin Buna seara, daca am pierdut Diplomele de Competente de la Bacalaureat + plus certificatele de absolvire liceu (12 clase, respectiv 10), trebuie cerere si anunt ... (vezi toată discuția)
Facultatea mi-a pierdut diploma de bac AndreiVSL AndreiVSL Salut, M-am inscris acum ceva vreme la o facultate privata din Bucuresti pe care am abandonat-o, si avand nevoie de diploma de BAC sa ma inscriu la o alte ... (vezi toată discuția)