Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Diploma de bacalaureat deteriorata
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Diploma de bacalaureat deteriorata

Buna seara,
Sora mea are diploma de bac din 1991 la care i s-a dezlipit poza.
Cum poate obtine un duplicat de la liceu ? A sunat acolo si i s-a sugerat sa o dea pierduta in Monitorul Oficial, insa mie nu mi se pare corect, ca nu a pierdut-o. Cum sa procedeze ? Multumesc !
Se poate solicita eliberare duplicat document prin predare la ministerul educatiei si parcurgerea procedurii de publicare in Monitorul Oficial
Exista dispozitie in vigoare care prevede eliberarea de document justificativ in cazul,furtului sau deteriorarii exemplarului original
Multumesc frumos !

ynocentta a scris:

Se poate solicita eliberare duplicat document prin predare la ministerul educatiei si parcurgerea procedurii de publicare in Monitorul Oficial
Exista dispozitie in vigoare care prevede eliberarea de document justificativ in cazul,furtului sau deteriorarii exemplarului original