avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna seara. Ce obligatii am daca distribui dividende ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna seara. Ce obligatii am daca distribui dividende nete in ...

Buna seara. Ce obligatii am daca distribui dividende nete in suma de 550 000 lei? Am auzit ceva in legatura cu "spalarea banilor" trebuie anuntat undeva sau anunta banca, pentru ca sunt virate din banca. mersi frumos pentru raspunsuri.

Alte discuții în legătură

Creditare firma de catre administrator GGBO GGBO Luna aceasta am cumparat o masina pe firma (80 000 ) lei. Ca persoana fizica am mers la banca , am completat un formular de creditare pe care mi l-au dat cei ... (vezi toată discuția)
Încasare dividende la o banca Karapok Karapok Buna ziua,va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta, am o nedumerire legata de o anume banca din Romania Pe scurt, am o societate comerciala in Timisoara, din ... (vezi toată discuția)
Repartizare dividend ella2389 ella2389 Buna. Vreau sa repartizez dividende, am inteles ca se face pe baza hotararii adunarii generale. Intrebarea este, pot repartiza oricand dividende daca tocmai ... (vezi toată discuția)