Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Lucrez la DGASPC Ilfov ca AMP. Salariile se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Lucrez la DGASPC Ilfov ca AMP. Salariile se dau conform ...

Buna ziua!
Lucrez la DGASPC Ilfov ca AMP. Salariile se dau conform contractului pe data de 10 ale lunii. Pana astăzi nu s-au plăti. De la Dgaspc ni se spune ca nu au primit banii de la Consiliul Judetean. Am sunat la Consilul Județean ( contabilitate) si dânșii spun ca abia azi au primit banii pentru noi și ca de la bugetul de stat suma alocata pentru noi este foarte mica de aceea nu se fac plățile la timp. Dânșii au luat salariile la timp, alte direcții la fel insa la noi se anunță că în ianuarie va fi și mai crunt. Cum îmi pot face dreptate? Posibil sa tina banii blocați pt dobânzi și primele dumnealor sa fie pe măsura obrazului?
Multumesc !
Sesizati Ministerul Muncii.