Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara! Daca parintii sunt despărțiti si copilul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara! Daca parintii sunt despărțiti si copilul este crescut ...

Buna seara! Daca parintii sunt despărțiti si copilul este crescut de mama care este in ccc, in cazul acesta ce se poate face cu acele 2 luni ale tatălui?
Ii revin tatălui dacă îndeplinește condițiile de a beneficia de asa ceva sau mamei dacă tatăl nu îndeplinește condițiile de a beneficia de asa ceva.
Dar daca a recunoscut copilul in acte si nimic altceva... Nu s3 implica in crestere, ba chiar l a parasit inainte de a se naste.. Si eu incep munca mai devreme cu 3 luni pana face 2 ani... Mai are dreptu la acele 2 luni? Mentionez ca este in străinătate si nu l. Ar interesa acele 2 luni