Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 76/2002 art.85 precizeaza ca: \"(6) Nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 76/2002 art.85 precizeaza ca: "(6) Nu beneficiază de facilităţile ...

Legea 76/2002 art.85 precizeaza ca:

"(6) Nu beneficiază de facilităţile prevăzute la alin. (1), (2) şi (5):
a) angajatorii care în ultimii 2 ani au fost în raporturi de muncă sau de serviciu cu persoanele angajate din categoriile prevăzute la alin. (1), (2) şi (5);"
As fi vrut sa stiu cu certitudine daca avand functia de administrator la firma angajatoare (al carui unic asociat sunt) in cei 2 ani mentionati anteriori angajarii, se considera ca am fost in raport de munca sau raport de serviciu cu firma angajatoare.

Va multumesc anticipat!
Daca nu ati avut incheiat c.i.m. , nu.
Multumesc mult de tot!