avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Dovada platii cautiunii pt executare silita - ce ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dovada platii cautiunii pt executare silita - ce format?

Ce fel de dovada a consemnarii cautiunii este acceptata pentru participare la executare silita?
Ma intereseaza sa stiu daca trebuie mers la banca pt transfer sau exista variante online banking si daca hartia doveditoare se poate trimite executorului pe mail.
Ultima modificare: Joi, 22 Decembrie 2022
Cristianc1, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 12:19, 23 Decembrie 2022
Partea intersata sa participe la procedura d eexecutare silita are varianteled e plata prin trezorerie,unitate bancara,documentul justificativ putand fi comunicat BEJ care urmeaza sa il depuna la dosarul de executare silita
Dovada platii trebuie sa fie exemplar original care poate fi comunicat personal la sediul BEJ sau prin corespondenta postala cu confirmare de primire

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata taxelor si impozitelor prin internet banking. dovada platii. ContSters77883 ContSters77883 Buna ziua, simati Colegi! Am un caz interesant: O cunostinta, PFA, platitoara de TVA a declarat si a platit TVA-ul. Plata a fost facuta prin sistemul de ... (vezi toată discuția)
Despagubire (daune morale)la legea 221 victor1906 victor1906 Am depus cererea in faza terminala la D.G.aFP., reprezentand despagubiri(daune morale) in valoare fixa ,stabilita prin sentinta civila emisa de Tribunal,fiind ... (vezi toată discuția)
Speță licitație dosar executare silită bogdan_cnd77 bogdan_cnd77 Buna ziua, Recent, am participat la o licitație de vânzare imobiliară din cadrul unui dosar de executare . Anterior începerii licitației am dispus ... (vezi toată discuția)