Forum Discuţii juridice Executare silită Dovada platii cautiunii pt executare silita - ce ...
Discuție deschisă în Executare silită

Dovada platii cautiunii pt executare silita - ce format?

Ce fel de dovada a consemnarii cautiunii este acceptata pentru participare la executare silita?
Ma intereseaza sa stiu daca trebuie mers la banca pt transfer sau exista variante online banking si daca hartia doveditoare se poate trimite executorului pe mail.
Cristianc1, utilizator
Partea intersata sa participe la procedura d eexecutare silita are varianteled e plata prin trezorerie,unitate bancara,documentul justificativ putand fi comunicat BEJ care urmeaza sa il depuna la dosarul de executare silita
Dovada platii trebuie sa fie exemplar original care poate fi comunicat personal la sediul BEJ sau prin corespondenta postala cu confirmare de primire