Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna am și eu 2 întrebări: 2. Daca celălalt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna am și eu 2 întrebări: 2. Daca celălalt parinte, in speță ...

Buna am și eu 2 întrebări:
1. Daca celălalt părinte, in speță tatăl, nu își ia luna de cccopil care i se cuvine și drept urmare eu îmi reiau activitatea cu 1 luna înainte de a face copilul 2 ani, pe luna aceea primesc stimulent? Sau primesc dupa ce face copilul 2 ani?
2. Daca tatal beneficiază de stimulent pentru copilul 1 iar eu intru in cccopil pentru copil 2, atunci tatăl mai beneficiază de stimulent pentru copil 1 până acesta face 3 ani?
nadja, utilizator
1. Primiti stimulent , numai daca tatal copilului nu indeplineste conditiile legii pentru a benficia de indemnizatia pentru CCC.

2. Intrebati la ANPIS, legislatia este neclara in aceasta privinta.