avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 687 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna seara Daca m am casatorit in piatra neamt, pot ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna seara Daca m am casatorit in piatra neamt, pot divorta la ...

Buna seara
Daca m am casatorit in piatra neamt, pot divorta la notar in alt oras din tara?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 03:18, 7 Ianuarie 2023
E competent notarul de la locul casstoriei sau la ultimul domiciliu comun al sotilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua!eu si sotul meu suntem despartiti de 3 ani, eu locuiesc ... Ionela Plamada Ionela Plamada Buna ziua!Eu si sotul meu suntem deapartiti de 3 ani, eu locuiesc intr o alta localitate iar dansul este in Germania de 2 ani jumatate.Casatoria a fost ... (vezi toată discuția)
Cerere divort EritroxylonX EritroxylonX Buna ziua , revin cu o intrebare, dupa cum am intrebat acum ceva timp de treaba cu divortul...tot cu acelasi subiect va stresez. Mamicuta mea doreste sa ... (vezi toată discuția)
Pot divorta in alt oras? damian32 damian32 buna seara, am fost casatorit cu sotia mea timp de 8 ani de zile, in orasul braila, ne-am despartit de un an si 5 luni, dar nu am bagat niciunul dintre noi ... (vezi toată discuția)