avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Când este considerata abuziva concedierea angajatului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Când este considerata abuziva concedierea angajatului în perioada ...

Când este considerata abuziva concedierea angajatului în perioada de proba?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:48, 8 Ianuarie 2023
in perioada de proba, anagatorul nu are nevoie de o motivatie exacta pentru a concedia angajatul.
Daca vb de concediere, atunci aceasta trebuie efectuata potrivit prevederilor legale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! poti fi concediat in perioada de proba atunci cand ... vasade25 vasade25 Buna ziua! Poti fi concediat in perioada de proba atunci cand anunti ca esti insarcinata? (vezi toată discuția)
Concediere abuziva iassomie iassomie Intrebare: se considera concediere abuziva cazul meu?: am fost avansata pe un job nou in cadrul aceleleasi companii. La o saptamana dupa, s-a descoperit ca ... (vezi toată discuția)
Concediere verbala (desfacere cim ) tomoiagaioan tomoiagaioan In data de 32 aug.2013 , fiind la munca ,am fost instiintat verbal de catre \\"sefa mea\\"ca incepand cu data de 01 sept.2013 , sunt concediat . Motivul : - ... (vezi toată discuția)