Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Când este considerata abuziva concedierea angajatului ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Când este considerata abuziva concedierea angajatului în perioada ...

Când este considerata abuziva concedierea angajatului în perioada de proba?
in perioada de proba, anagatorul nu are nevoie de o motivatie exacta pentru a concedia angajatul.
Daca vb de concediere, atunci aceasta trebuie efectuata potrivit prevederilor legale.