avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Exista vreo lege publicata în Monitorul oficial, ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Exista vreo lege publicata în Monitorul oficial, privind vaccinarea ...

Exista vreo lege publicata în Monitorul oficial, privind vaccinarea obligatorie la copii?
Cel mai recent răspuns: vivi23ro , utilizator 19:25, 9 Ianuarie 2023
OG nr.53/ 2000 o gasiti aici; [ link extern ]
De mai mult timp este in dezbatere publica o lege a vaccinarii. O gasiti aici; [ link extern ]

POPA GHEORGHE a scris:

OG nr.53/ 2000 o gasiti aici; [ link extern ]
De mai mult timp este in dezbatere publica o lege a vaccinarii. O gasiti aici; [ link extern ]

Știu ca a fost adoptata în una din camere dar nu știu dacă exista vreo forma finala publicata în Monitor.
Mulțumesc de răspuns.
Ultima modificare: Luni, 9 Ianuarie 2023
vivi23ro, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea vaccinarii A-MR A-MR Buna ziua. Legea vaccinarii, pana la urma , a fost publicata in Monitorul Oficial? Eu nu gasesc.. Multumesc Andrei Rusu (vezi toată discuția)
Legea sanatatii ContSters70444 ContSters70444 Cine-mi poate spune daca vaccinareile sunt obligatorii, conform legii sanatatii? (vezi toată discuția)
Legea vaccinarii obligatorii. cum ne aparam de ea? Corina1982 Corina1982 Acum, cand legea vaccinarii obligatorii are o forma finala, as dori sa stiu in ce masura poate fi combatuta pe cale juridica. Cum isi pot apara parintii ... (vezi toată discuția)