Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot cere ca raspunsul la o petitie sa il primesc in ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot cere ca raspunsul la o petitie sa il primesc in strainatate

Pot sa cer ca o autoritate publica sa imi trimita raspunsul la o cerere in alta tara?

Am inceput un demers legal impotriva unui medic la Colegiul Medicilor din judetul meu, dar am primit un raspuns nesatisfacator asa ca am facut contestatie la Colegiul Medicilor Romania. CM Romania a luat o decizie prin care cere CM judetean sa verifice o parte din reclamatia mea. Dupa cateva luni de zile, CM judetean inca nu a raspuns.

Vreau sa fac o revenire la CM judetean si sa continui procedura, dar urmeaza sa plec din tara pe o perioada nedeterminata (luni de zile) pentru tratament medical. Pot sa cer CM judetean sa imi trimita raspunsul prin posta in alta tara? (in afara UE)
Puteti cere sa va fie trimis acolo sau pe o adresa de email.