Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Caz de ajutor social cu însoțitor. ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Caz de ajutor social cu însoțitor. Caz de ajutor social cu însoțitor Dacă am boli cronice severe și un infarct suferit ...

Bună ziua
Dacă am boli cronice severe și un infarct suferit de un an, nu pot ieși singură din casă decât cu cineva , de exemplu mă duce cu mașina la medic,persoana în cauză ar putea beneficia de un anumit venit de însoțitor ?
Mulțumesc pentru răspunsuri.
Precizez că pot dovedi toate situațiile medicale și că singură nu aș putea să mă deplasez la medic, periodic sau să mă aprovizionez.
Unde trebuie să apelez?
Mulțumesc!
666ate, utilizator