Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Va rog daca ma poate cineva ajuta .E vorba de tatal ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Va rog daca ma poate cineva ajuta .E vorba de tatal meu in varsta ...

Va rog daca ma poate cineva ajuta .E vorba de tatal meu in varsta de 91 de ani si are o suferinta neurologica ,are din aceasta cauza si certificat de handicap grav cu insotitor ,problema este ca din ce in ce mi-e mai greu sa am grija de el ,doctorul neurolog m-a sfatuit ca nu se poate tine acasa ,nu am tinut cont insa acum imi vine foarte greu si numai pot sa fac fata si am si eu 67 de ani ,intrebarea mea este daca il duc la un azil de batrani privat ,tatal pierde ajutorul de handicap ,pentru ca atunci imi va fi greu sa-l tin intr-un azil . Va multumesc anticipat .
florinm58, utilizator